Ние ги извезуваме нашите производи на повеќе од 20 земји во светот

High Quality & Professional Service

Што е SPC тротоарите?

SPC подот е кратенка за Што значи тоа?

Постои надградена верзија на инженерски винилен под наречен SPC винил под. Името на материјалот што се користи во СПЦ е композит од камен пластика, и тоа е мешавина од пластика и цемент за да се создаде најсилното јадро и најдобриот водоотпорен материјал за подот. Врвот, второ, а третите слоеви се направени од УВ- слој за обложување и абење, украсен принт, и основна плоча со висока густина, тоа е водоотпорно и постабилно во структурата. Акустична подлога што ја зголемува удобноста на нозете и го намалува намалувањето на бучавата е последната работа. Тоа е опсег од 4 mm до 12 mm во ширина на подот. Разновидноста на бои и дизајни достапни за подот од штици SPC му даваат изглед сличен на оној на дрвените дрвени штици или плочки. Лесно е да се инсталира и одржува SPC подот, тоа е подобро од другите видови на подови, тој е ослободен од штетни испарувања, исто така е повеќе еколошки. Можно е да се инсталираат SPC цврсти подови низ целиот свет. Повеќе од 60 земји и региони, вклучувајќи ги и Соединетите Американски Држави, Канада, Русија, Германија, ОК, Кореја, Земјите од Блискиот Исток, земјите од југоисточна Азија, и повеќе, се покриени со чисти SPC подови.

Специјални 10+ Предности на подот од винилна штица SPC

основана во 2022, SPC тротоарите е национално високо-технолошки претпријатие нова фабрика специјализирана за СПЦ. Новата фабрика SPC тротоарите е со седиште во Арнавуткој, се наоѓа во Истанбул и има над 100 вработените.

Структурна меморија

Отпорност против гребење

Еластична конструкција

Отпорност на пожар

Лесна инсталација

Без формалдехид

Отпорност на дамки

Стабилно лепило

Отпорност на корозија

Превенција од инсекти, Доказ за мувла

Приспособете го висококвалитетниот SPC под

OEM SPC винилни подови производители

Фабриката се состои од 20,000 m². Имаме напредни машини за производство и на нашите клиенти им нудиме одлична гаранција за време на испорака. Спроведовме строг и целосен систем за контрола на квалитетот, што гарантира дека секој од нашите производи ги исполнува барањата за квалитет на клиентите.

Извори за најдобри SPC подови од SPC Flooring

Површина-Дрво
Секогаш кога имате потреба да ги имате сите елементи во вашето живеење, само погледнете во колекцијата Area Wood. Овде ќе ги најдете сите елементи споени во прекрасни бои за суштината на одличен под. На најсовршениот и најефикасен начин ќе имате одличен под во сопственото живеалиште.
Површина-Дрво-Премиум
Area Wood Premium подовите не само што изгледаат како вистинско цврсто дрво, им се допаѓа. Благодарение на нашите совршено воспоставени горните слоеви, ќе ги доживеете сите детали и структура кога ќе го допрете материјалот. Ќе забележите извонреден целокупен распоред во разликите помеѓу таблите, кои обезбедуваат најприроден изглед што еден под може визуелно да го воспостави.
Површина-Камен
Површинските камени подови не само што изгледаат како вистинско цврсто дрво, им се допаѓа. Благодарение на нашите совршено воспоставени горните слоеви, ќе ги доживеете сите детали и структура кога ќе го допрете материјалот. Ќе го забележите извонредниот целокупен распоред во разликите помеѓу таблите, кои обезбедуваат најприроден изглед што еден под може визуелно да го воспостави.
SPC тротоарите
Нашите SPC производи (Камен пластика композит) е нова генерација, водоотпорен, отпорен на влага, може да се направи во многу дезени и не штети на околината. Има висока отпорност на пожар, целосно може да се рециклира, има долг живот, висока заштеда на енергија и добра апсорпција на звукот. Многу е лесно да се инсталира, и дали е тоа еден вид паркет кој има структура и е направен со сосема нова технологија.